28 Eylül 2012 Cuma

GEORGE CARLIN..........

                                                                                                              *
Bazı insanlar umulmadık anda karşınıza çıkarlar. Bence onların gelme sebebi vardır ve bu düzen içinde zamanı gelmiştir ki oradadır. George Carlin de benim için öyle ... Alakasız yerlerde onun bir cümlesiyle karşılaşıyorum ve beni sarsıyor. Kendi kendime " Hehhh işte bu " diyorum.
Kitaplarını okumadım herhangi bir gösterisine de gitmedim ama ben onu seviyorum. Vefat etmiş olmasına rağmen Kasımda bir kitabı daha çıkacak ve ben kendi kendime doğumgünü hediyesi olarak onu alacağım.

Zeki insanların ettiği laflar kulağımıza küpe olmalı. Birgün gelir ihtiyacımız olur kullanırız. Yani babamın dediği gibi " akıl , akıl herşeyin başı akıl" Carlin den de bir alıntı yapacağım  :
Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? **
Doğru bir tespit bence. Hep o yavaş gidene "salak, mıymıntı,geberik " gibi güzel sözler sarfedilir ve ne komiktir ki hızlı gidene de " deli, manyak,sapık" hoş laflar söylenir. Altında ne yatıyor? Neden ? Yoksa biz hep aynı mı olmak istiyoruz. Fabrikasyon olsak hayat daha mı keyifli olurdu yoksaaa... Yani biz yavaş gidenden iyi gidiyoruz ama hızlı gidenden daha akıllıyız ve medeniyiz öyle mi? Biz en iyisimiyiz neyiz?
Kesinlikle bu tavrın altında : "Ben en iyisiyim" gerçeği yatıyor. İçten içe hepimiz zaten " imkanım olsa ben alasını yaparım " deriz her konuda..... Ya vaktimiz yoktur ya durumumuz ama istesek en iyisini yaparız.
(İş zaten istemekte a akıllım. Ve hatta aklına koyduğunu yapabilmekte.)
Bu aslında koca bir yalan , kandırmaca ...........Kendimizi kandırmayalım sadece aklımızı kullanalım . Bazen kullanamıyorsak , çaresiz kalıyorsak akıllı insanların laflarını kulak arkası etmeden anlayalım. Bu artık babanız olur bir sevdiğiniz olur kim olursa olsun , yeter ki unutmayın mutlaka işe yarar. Benden de bir tavsiye George Carlin de ummadığınız yerde size yardımcı olur, tanışmanızda fayda var.
Okunmak ve yorumlanmak üzere.............

*  :  Akıl paraşüt gibidir , sadece açıkken işe yarar.
**:  Hiç farkettiniz mi? Sizden yavaş giden kişi salak, hızlı giden manyaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder