6 Haziran 2012 Çarşamba

When I grow up............İlk önce söylemeliyim ben bu fikre bayıldım. Benim çocuklarım biraz bu dönemi geçti ama ben yine de önümüzdeki sene başında aynısını yapmaya karar verdim. Kim bilir ileride neler değişir ve süper bir hatıra olur.
Çocuklarım için süper ama insan bir de dönüp kendine bakıyor . Ya ben ........ Ben ne derdim o yaşta ?
Hemşire........... Doktor olmak istemememin sebebi kan görmeye dayanamamamdı. Sanırdım ki doktor dediğinin hepsi mutlaka ameliyata girer ama hemşire sadece hastaya odasında bakar güler yüzlü tatlı bir melek yani. Hemşire olmaktan tek korkum gece nöbetinde uyuyakalırsam hastaya birşey olur da ben uyanamazsam gibi detaylardı. İnce düşünen bir kızdım yani. Daha sonra gazeteciliğe taktım kafamı. Bu neredeyse Lise 2 ye kadar devam etti. Hem de yurtdışında röportajlar oooooooooo kimler kimler süslerdi hayallerimi. Bunun bir sebebi de sanırım gazeteci Leyla Umar ın annemin arkadaşı olup evimize giren çıkan biri olması ve benim onun hikayelerini dinlerken aldığım keyifti. Neyse o da geçti turizm otelciliğe taktım kafamı bu seferde. Üniversitede hazırlığı atlayıp İngiliz dili edebiyatı okurken 2 den terk ve Turizm Otelciliğe geçiş. O zamanda tek hayalim Kaş ta babamın yaptığı oteli işletip dünyaya duyurmak aynı zamanda da acenta açmaktı.................Hep di li geçmiş zaman.................
Ama sonuçta olduğumdan çok memnunum aile şirketimizde senelerce çalıştım. Sanayici babam sayesinde farklı sektörler ve daima imalat ...........Son halim mobilya imalatı toplu projeler ve bir de karbon fiber dan ürettiğimiz son teknoloji ürünlerin satışı. Çok keyif alıyorum zevkli bir işim var.
Sonuçta bu olmalı zaten; 5 yaşında ki hayalimizi gerçekleştirememmiş olsak da sonuçtan memnun olmalıyız.
Yada umarım hepiniz memnunsunuzdur. Ama asıl en önemlisi çocuklarımız hep rüyalarını gerçekleştirebilmesi ve hep mutlu olabilmesi.
Sonuç ben derim ki bu proje çok keyifli mutlaka uygulamalı. Size de tavsiye ederim. Bir de hayallerinizi paylaşsanız pek keyifli olur hani........ Enjoy...........

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder