21 Şubat 2015 Cumartesi

Filmler, filmler, filmler.....................Oscar 2015 on the way .............

Çok uzun bir ara verdim yazmaya. Sebepsiz. Nedensiz. Şimdi mazeret uydurmaya kalksam ayıp etmiş olurum.
Uzun ara da neler oldu neler. Detaylar yavaş yavaş gelir nasıl olsa ama ben önce tatlı bir dönüş yapayım dedim. Şöyle ki.......
Seyrettiğim ve beğendiğim birkaç filmi paylaşacağım :

Bir kere oyuncuları anlatmaya gerek yok. Huysuz ihtiyar ve aşık kadın hikaye tatlı. Mekanlar güzel. IMDb 5.6 vermiş ama daha fazla eder bence. Hele şu karlı İstanbul günlerinde kahvenizi elinize alın ve karşısına oturun. Seveceksiniz derim.

Biraz iç karartıcı. Bu aralar ruh haliniz nasıl bilmem ama yine de güzel film bir kere " Ben " yeter. Rosamund Pike başrol kadın oyuncu müthiş bir oyunculuk sergilemiş. Zaten ukalalık yapmama gerek yok Oscar kadın oyuncu adaylarından birisi oluyor kendisi. Nice to meet you Rosamund. Filme  8.6 vermiş IMDb.Best Picture Oscar aday filmi. Eleştirmen değilim seyirciyim sadece ama güzel film ona bir sözüm yok. Sadece sabırları yüzünden filme ayrı bir ödül verilebilir bence. Filmde bu çocuk resmen büyüyor. Çekim hikayesini anlatan bir roportaj daha çok ilgimi çekti doğrusu....Richard Linklater Yazar / Producer / Yönetmen Bu projeye 2002 ilkbaharda başlıyor başrolde ki çocuğu büyütüyor ve ............ Müthiş. Daha önce bunun örnekleri var mı bilmiyorum ama " brilliant" kelime anlamı bu olsa gerek. Bence Oscar hak eden bir film.Bu filmi seyredeli çok oluyor ama oyuncular yeter dedirten türden bir film. Azim, irade, hayat hepsini sorgulatıyor insana. Sadece iste yeter dedirtiyor sonunda. Otel de çok güzel gidip görmek isterim. Oscar Best picture adayı olan film alır mı bilmem ama boş ta dönmez sanki.


Mutlaka ama mutlaka seyredin. Süper bir film. Azim.................... Başarı kolay gelmiyor....................İyi müzik............. Benim filmden aldığım 3 şey. Müziğe doydum hatta sountrack ini acilen bulup alacağım. Başrolde genç bir oyuncu Miles Teller çok başarılı ama bir de hayran olduğum aktör var ki J.K Simmons onun oyunculuğuna tekrar tekrar hayran kaldım. Uzun lafın kısası mutlaka seyredin. Filmin en sevdiğim repliği şu oldu : İngilizcede kullandığımız 2 kötü kelime var "good job" bunları kullanmasak herşey daha güzel olacak.........gibi bir şey di . Yani diyordu ki..... asla gereksiz yere övmeyin birbirinizi, çalışmaya devam edin, kusursuza ancak öyle ulaşırsınız. Bir aday daha ... alır mı alır sanki.

Diğer 5 adayı seyereder seyretmez fikirlerimi paylaşırım.Enjoy.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder