13 Şubat 2012 Pazartesi

KIZLARA ÖZEL...........


Ben bu ara araya girip not almaktan çoook hoşlanır oldum. Ve yine affınıza sığınarak alıntı yapıp aralara yorum eklemek istiyorum. Çok hoş ve başarılı bir hanımdan nasihatler. Hem de sadece hemcinslerime.
Bilen biliyor ama benim derdim daha önce okumamış olanlar. Betül Mardin'den çokk eski ama faydalı nasihatler:

1. Her sabah spor yapacaksın. Günaşırı filan değil evladım. Her sabah.
Sonuna kadar katılıyorum ama henüz başarılı olamadım.
2. Hep çalışacaksın. Üreteceksin. Beynin meşgul olacak, hep koşturman gereken işler olacak.
İşleyen demir pas tutmazzzz. Sözüm meclisten dışarı ama başıma geldiği için söylemeliyim: Kızımın doğumuyla ev hanımlığıyla tanışmıştım ve bir gün anneme : Anne, oturdukça salaklaştığımı hissediyorum, ben çalışırken daha programlı ve düzenliydim. Şimdi hiçbir şeye  yetişemiyorum demiştim.
3. Günceli takip edeceksin. Haber izle, dergi, kitap, gazete oku. Gündemi yakala. Her konuda kendini update et. Yeni çıkan kitapları da bil, yeni açılan lokantaları da, bu sene moda olan renkleri de.
Ben bu işi yapıyorum sayılır....Fena değilim yani.........
4. Evlilik ise şart değil, kafanı takma. Gerekli de değil. Hatta şöyle söyleyeyim: One problem less!
Sonuna kadar katıldığım bir madde doğrusu.
5. Çocuk meselesine gelince... Ha işte, burada akan sular duruyor. Yapabiliyorsan yap. Birini bu kadar çok sevmek, onun sorumluluğunu taşımak sadece onu değil, seni de mutlu eder. Doğurmayacaksan, evlat edin. O zaman da senin çocuğun değişen bir şey yok. Evlat edinmeyeceksen de, manevi çocuğun olsun, birini okut, geleceğini şekillendirmesine yardımcı ol.
Üzerine sevgi yok. Ben ce yokkkkk. Bir de unutmadan "Motherhood is the only place where you can experience hell and heaven at the same time."
6. Günde bir kere et ye. Mutlaka her öğün sebze ve meyve ye. Kusura bakma, ben tatlı severim. Tatlıdan uzak dur diyemeyeceğim!
Tatlıdan hele hele çikolatadan uzak durmayın hanımlar. İspatlandı işte neler neler salgılatıyor .........
7. Ölümden sonra yaşamak istiyorsan, günlük tut. O küçük notlar, hem kendi hayatının tanıklığı, hem de yarına kalan bir bilgi kaynağı. Mesela benim babam, hiç düşünmeden 60 sene boyunca her gün Ece Ajanda'sına o gün olanları yazmış. Hâlâ açıp okuyorum ve çok faydalanıyorum.
Şabalak ben 16 senelik günlüklerimi bir salak sevgili okursa kıskanır deyip teker teker okuyup yırtmıştım. Ne fena kimbilir neler vardı. Sonra da yenisini yazamadım. Ama bu blogum idare eder sonuçta kendi kendime yazıyormuş gibi yazıyorum yaaaa
8. Olumlu olacaksın.
Think pink....
9. Bazı şeyleri kabul edeceksin. Bütün kadınların seni sevmesine imkân yok! Demek ki bazı kadınlara dikkat edeceksin.
Dikkat etmesende bir şey olduğunda şaşırma BOŞŞŞŞVERRRRR Her zaman "olabilir " demeyi bil.
10. Erkeklere gelince, aynı anda birkaçını sevmeyeceksin. Ama onların böyle bir yeteneği ve şerefsizliği olduğunu bileceksin!!
: (  Ne diiiim sakal bıyık hikayesi işte.............

Keyif almış ve kulağınıza küpeler yapmış olduğunuzu umarakkkkkk BYEEE diyorum ve  bu vesileyle de " SEVGİLİLER GÜNÜNÜZÜ KUTLUYORUMMMMM"

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder