3 Ekim 2011 Pazartesi

HİÇ SIKILDIN MI ?........

Bir film seyrettim. Filmin bir sahnesinde yan rollerden biri bu soruyu sordu. Durup dururken.
 "-Hiç sıkıldın mı?" Anlaşılmadığını anlayınca,açıklamaya başladı. " -Tabii ki herkes birşeylere sıkılır. Sebepli sıkılır sebepsiz sıkılır. Bu benim başıma hiç gelmedi diyemez kimse. Ama benim söylemek istediğim " kendinden sıkıldın mı?" yani kendi kendine sıkıcı geldin mi? yada hayatın çok rutin geldi mi? "
Bence bu çok ağır bir soru. Yani cevabı belki çoğumuz biliyoruz ama yüksek sesle söylemeye cesaretimiz yok. Çoğu zaman sürünün bir üyesi olup çıkabiliyoruz. Yani, siz ne yaparsanız yapın, hayatınız bir rutine giriyor ki bu da insanı çok memnun eden bir durum değil. Demek istediğimi yanlış anlatmaktan korkuyorum. Dedemin tabiriyle : "- Anlatabildim mi? " bilemem ama benim asıl anlatmak istediğim şu:
Hani bir reklam vardı sabah alarm çalıyor küçük odansında bir kız uyanıyor hergün hergün aynı kalkıp işe gidiyor akşam aynı aynı ............ama reklamı diğer alternatif ile bağlıyorlardı uçuuuup uzakta tropik bir adanın sahilinde buluyordu kız kendini. Ben çok etkilenmiştim. Gerçi başarısız bir reklammış hangi firmanın reklamıydı hatırlamıyorum - da bu konumuz değil şimdi. İşte bende bazen o kız gibi rutinden sıyrılıp bambaşka birşey yapmak istiyorum. Bu bir seyahat olabilir - ki olsa en güzeli olur, hayatıma kattığım yeni bir hobi olur.
İşte o zaman sürüden ayrılıp mavi kuş olabiliriz.Mavi kuş çoğu toplumda zaman içinde hep güzellikler getirmiştir uğurludur mutluluk verir. EEEE hayatımıza daha fazla mutluluk katsak fena mı? Şimdi bu da nereden çıktı dediğinizi duyar gibiyim. Sonbahar depresyon mevsimi yaa, önceden biz gardımızı alalım ve hazırlıklı olalım dedim. Sıkılmaya başlamadan birşeyler yapalım. Yoksa kara kış gelecek yağmur çamur ve erkenden kararan hava bizi evlere tıkacak.


Macera peşine düşüp alıp başınızı kaçın buralardan demiyorum şehirde neler yapacaksınız paylaşsanız diyorum. Ben en kısa zamanda seramik çalışmaya başlayacağım. Bana çok iyi geliyor o çamurla ben ..... başka birşey oluyorum işte. Tam tarifi mümkün değil şimdilik. Ama dileğim sizinde böyle bir keyif alabileceğiniz işle  vakit geçirip kışı atlatabilmeniz. Kışı sıkılmadan geçirebilmek, hayallerinizi duyabilmek ve okunmak üzere ...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder